Pazartesi, Aralık 11Teknoloji ve Tasarım Platform'una hoş geldiniz.

Yarışmada birinci olan liseliler robotlarıyla hayvanat bahçesinde ilginç deney yaptı…

lemur-besleyen-robot
lemur-besleyen-robot

“FIRST Robotics Competition” isimli robot yarışmasında “en yaratıcı takım”  ödülüne ulaşan  Atalar Mesleki ve  TML’nin Göktürkler isimli takımı Darıca Hayvanat bahçesinde ilginç bir deneye başvurdu. Tasarladıkları robotla hayvanat bahçesindeki lamurları besleyen ekip büyük ilgi gördü.

Uzaktan kumanda edilerek hareket ettirelebilen robotlarıyla içinde fıatık dolu bir kovayı lemurlara doğru hareket ettiren lisesliler ve izleyiciler neşeli dakikalar yaşadı.

GÖKTÜRKLER takımının mentör öğretmeni Okan Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “FIRST Robotics Competition”ın FIRST Vakfı tarafından her sene lise öğrencileri için düzenlenen uluslararası bir robotik yarışması olduğunu söyledi.

Alınan bilgiye göre her sen bir tema çerçevesinde düzenlenen yarışmada tırmanma, top atma, dengede durma gibi temalar işlenmiş.

Yarışmada birinci olan robot aynı zamanda yakında Türkiyeyi ABD’de temsil edecek.

10 İlden 43 takımın katıldığı yarışmada en “yaratıcı takım ödülünü” alan “göktürkler” takımı ABD’de Nisan başında düzenlenecek olan uluslararası robotik yarışmasında Türkiye’yi Temsil edecek.

Bir Cevap Yazın