Pazartesi, Aralık 11Teknoloji ve Tasarım Platform'una hoş geldiniz.

Türk yapımı 3D son korsan oyunu gümbür gümbür geliyor.

  Consala Games’in tarafından tümüyle Türkiye’de geliştirilen MMO korsanlık oyunu Son Korsan,  Steam Greenlight’ta oyuncuların beğenisine sunuldu! Consala Games’in tarafından tümüyle  Türkiye’de geliştirilmesiyle bakımından özel bir yeri olan korsanlık temalı tarayıcılardan oynanan oyunu Son Korsan, daha önce oynayanlar tarafından olduk.a beğenilmişti. Oyunun beğenilmesinden sonra mobil uygulama olarak IOS ve Android olarak kullanıcılara sunulan korsanlık oyunu kendini geliştirerej 3D versiyonuna kavuştu ve PC’lerde yerini almaya hazırlanıyor.


İlk olarak 2009 yılında 2D olarak oyunseverlerin karşısına çıkan oyun geride bıraktığımız 8 yıl içinde 2,5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşmaya başardı. 8. yılında 3 boyutlu olarak tasarlanan oyun şimdi Steam Greenlight’ta Türk oyuncuların desteğini bekliyor.

Türk oyuncuların uzun yıllar hasret kaldığı Osmanlı temalarını oyunda görmesi oyuncular için ayrı bir tat oluşturmuştu. Oyun içinde kullanılan mekanların gemi isimleri ve etkinliklerin de türk tarihinden esinlenmesi büyük taraftar toplamasıyla oyun kalıcı bir yere sahip oldu.  Yenilenmiş versiyonda Galata Kulesi, Sultanahmet camii , Kız Kulesi gibi öğelerin eklenmesinden sonra oyun İstanbulda geçen korsanlık deneyimlrtini artırmış oldu.

Oyun modlarında osmanlı gemilerinden ilham alınarak Kadırga Modu ve yine İstanbul Fethinden yola çıkarak Fetih Simülasyonu  etkinliği oyunun daha zevkli oynanmasını sağlamakta. Korsanlık oyunlarını seven oyun bakalım eski versiyonlardaki ilgiyi görebilecek mi? Aşağıdaki linkten oyuna destek olabilirsiniz.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=849840336

Kaynak : Hürriyet.com.tr

Bir Cevap Yazın