Pazartesi, Aralık 11Teknoloji ve Tasarım Platform'una hoş geldiniz.

Lif Modelleri ve Liflerin Önemi

Örülmesi çok kolay ve hızlı olan lifler evlerimizde kişisel temizliğimiz için tercih ettiğimiz araçlardır. Banyolarımızın vazgeçilemez parçalarından sayılan bu lifler aynı zamanda istenir ki güzel ve kullanışlı olsun. Özellikle de yetişkinler kadar, banyoyu sevmesini ve bir alışkanlık olarak kazanmasını istediğimiz küçük çocuklarımız için şirin şirin lifler kendi işlevlerini de aşan misyona sahiptirler. Bu çok yönlülük de lif modelleri bağlamında çeşitlendirici bir itici güce sahip olmuştur.

En Çok Tercih Edilen Lifler

Hanımların çok farklı modeller ve renklerde örüp banyolarına koyduğu lifler aynı zamanda konduğu mekânı güzelleştiren aksesuarlar durumundadır ki bir ayrıntı gibi duran bu işlevleri de aslında pek görmezlikten gelinecek gibi değildir. İşte tam da bu nedenledir ki kadınlarımız için lifler ana işlevleri kadar motif, model, renk ve hepsinin oluşturduğu çekicilikleri bakımından da önemli kabul edilmiş durumdadırlar.

Örgü örmek kadınlar için bir iş ve aynı zamanda sanattır. Gerçekten de her örgü nasıl bir göreve sahip ise ve asıl onun hatırına meydana getiriliyorsa aynı zamanda güzel ve çekici olması istenir. Lifler için de aynı gerçekler söz konusudur.

Modern Zamanlarda Lifler

Giderek karmaşıklaşan ve kalabalıklaşan dünyamızda her üretilen ürüne ihtiyaç da artmış ve o konudaki talepler de bir o kadar çeşitlenmiştir. Lifler düne kadar evlerin kendi içinde üretilen ve kullanıma sokulan birer ürünüyken bugün dev bir pazarın talep konusu haline gelebilmiştir. Bu da liflerin sadece evlerde üretilen ve kullanıma giren bir el yapımı ürün olmaktan çıkıp modern tekstil tezgahlarında çok seri biçimde üretilen ve pazara sunulan ürünler haline gelmesini doğurmuştur. Lif modelleri buna paralel olarak zengin bir çeşitliliğe ulaşmıştır.

Lif Modelleri

Otantik biçimde üretilen lifler yanında büyüyen talebi karşılamak üzere modern tezgahlarda üretilmeye başlayan lifler ilgili talebi karşılarken aynı zamanda da geleneksel yollarla da üretilmiş lif talebinin büyümesine yol açmıştır. Bütün üretilen ürünlerde olduğu gibi liflerde de otantik ve modern üretim ikiliği ve iki kategorinin de kendince müşteri kitlesi oluşmuştur. Bu da örgü ve lif konusunda yetenekli ev hanımlarına gelişen ve giderek de büyüyen bir iş alanı daha açmış bulunmaktadır.

Bugün lif modelleri dendiğinde karşımıza iki farklı kategoride ürün çıkmaktadır. Geleneksel yöntem ve motiflerle üretilmiş lifler ve aynı zamanda çok modern tasarımlar şeklinde geliştirilen ürünler söz konusudur. Örneğin bugün bazı lif modellerinin etrafına lastik ip geçirilmesi ve bu sayede içlerine birtakım eşyaların konulabileceği çok farklı ev aksesuarları elde edilmesi mümkün olmaktadır. Daha başka bir model olarak da adeta bir eldiven gibi olması istendiğinden çift katmanlı tasarlanan lif modelleri vardır.

Bir Cevap Yazın